Tuzun Büyüsü

 

Temel besin maddesi olan tuz, insan vücudu için son derece önemlidir. İklim koşullarına bağlı olarak, yetişkin bir kimse yılda ortalama 3-12 kg tuz almak zorundadır. Bu da değişik yollardan temin edilmekte ve ortalama olarak bir günde 20 gr düşmektedir. Vücutta tuz eksikliği organizma bozukluklarına sebep olmaktadır. Tuzun insan bedenine bu şekilde faydası olduğu gibi, negatif tesirlere karşı da oldukça güçlü bir silah olduğu ve bunun bir çok medeniyette kullanıldığı bilinmektedir.
 
 
Kızılderililer. Aborjinler. Bo kabilesi ve Druidler gibi bir çok kadim halk, tuzu ayinlerde kullanılıyorlardı. Kızılderili şamanlar kötü ruhları kovmak için Wigwom adını verdikleri evlerini tuz ile arındırırlardı. Druidler, meşe ağacında yetişen ökse otunu alıp tuz ile birlikte elde ettikleri karışımı, 1 mayısta düzenledikleri Beltene şenliklerinde üremek için seçilen çiftlere ikram ederlerdi.
 
 
Doğada hazır halde, yer altında bulunulan kaya tuzlarını her türlü şifa da kullanmaya başlamışlardı. Yemeklerde kullanmaları yemeğe tat vermesi için değil, negatif etkilerden korumak içindi. Tuzun her türlü negatif enerjiye karşı güçlü bir tesiri olduğu için her şekilde her alanda kullanılmaya başlanmıştı, Bu öğretilerin etkisi dilden dile günümüze kadar geldi. Şu an bizim kültürümüzde tuz ile yapılan ayinlerden bazıları şunlardır:
 
-Tuz yakma
-Kapı eşiğine tuz dökme
-Yanan bir mumun etrafına tuz koyma
-Yeni doğan çocukları tuzlama
-Okunmuş tuzlu su içme
 
Bu uygulamalar şu an ülkemizde halen yapılmaktadır. Bazıları nazar için, bazıları negatif tesirlerden korunmak için yapılmaktadır.
 
İnsanların denize girdiklerinde kendilerini zinde ve keyifli hissetmeleri daha çok tuzdan kaynaklanmaktadır. Siz de evinizde
duş alırken vücudunuza tuz sürüp duş alırsanız bedeninizin parladığını fark edeceksiniz. İçteki negatifliği gidermek için de okunmuş kaya tuzunu sıcak suda eritip, olumlu bir niyetle içtiğinizde, içerdeki tüm negatif tortuları bedeninizden atarsınız.
 
 
Kahin1980

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !