Saçmalamak

 

Her insanın genelde farklı bir dünya modeli vardır. Herkes hayatı farklı şekilde algılayabilmektedir. Bazı insanlar görerek, bazıları dokunarak, bazıları da işiterek hayatı algılarlar. İnsanlar, algılama filtrelerinden dolayı dışarıda var olanı göremezler. Sadece kendi iç dünyalarına uygun olan şeyleri dış dünyalarında algılarlar, fazlasını değil! Bu sebeple herkes aynı şeye bakar fakat aynı şeyi göremez. Onun içindir ki; bizler gerçeği görmüyoruz sadece onun küçük bir kısmını algılayabiliyoruz. Herkes aynı olayı farklı şekilde görüp algıladıklarından şu sonucu çıkarabiliriz: Gerçek diye bir şey yok, varsa da biz kısıtlı algılamalarımızla bunu algılayamıyoruz, idrak edemiyoruz ya da farkına varamıyoruz. Biz neye inanıyorsak, hayatın ne olduğuna dair bilincimizde nasıl bir potre varsa, bu potreye uygun düşüncelerimizi dış dünyada görüyoruz. Potremize uygun olmayan şeyleri ise algılayamıyoruz. Gerçek, bir oyun hamuru gibidir ve siz düşüncelerinizle, hayal gücünüzle dilediğiniz gerçekliği bu yaşantınızda meydana getirmektesiniz. 
 
İnsanlık, aynı konular hakkında farklı sonuçlara ulaşabiliyor. Bu da o kişilerin inanç sistemlerinin farklı olmasından kaynaklanıyor. Sizin gerçekliğiniz diğer kişiye göre dar ise, daha geniş bir perspektiften olayları görüp yorumlayan kişinin düşüncelerini saçma olarak yorumlayabilirsiniz. Bir şeyin saçma olduğunu söylemek, sizin o konuda fazla bilgi sahibi olmadığınızı ya da hayal gücünüzün fazla gelişmediğini, yaratıcılığınızı olumlu yönde kullanmadığınızı, geleceğinizi sizin yerinize başkalarının yaratmakta olduğunu gösterir. Gerçekte hiç bir şey saçma değildir. Düşünülen üstüne yorum yapılan, hayali kurulan her şey gerçektir! O var durumda olmasa bile o yolda ilerlemektedir. Çünkü birisi onu düşünmüş ve tasavvur etmiştir. Gerçek dedikleriniz dünün hayalleridir, yarının gerçeği de bugünün hayalleriyle şekillenmektedir.
 
Sonuç: Siz neye inanırsanız, imanınızı (yaratıcı gücünüzü) neye yatırırsanız, gerçek dediğiniz dünyanızda ona göre şekillenir. Ve öyle bir dünyada yaşarsınız.
 
 
Kahin1980

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !