İçsel Bilgelik

 

İçsel bilgeliğinizi açığa çıkartığınızda, dışsal olana yönelmenize gerek yoktur. Çünkü siz, biliş haline girmişsinizdir ve insanlığın karmaşık zihninin yaratmış olduğu bilgileri öğrenerek bilinçaltınıza zehirli düşünsel tohumları ekmekten kendinizi alı koymuş olursunuz. Çünkü, kim olursa olsun mutlaka zihni diğer insanların çarpık düşüncesinden etkilenecektir. Herşeyin içsel dünyamızın yansıması olduğunu idrak ettiğimizde bilgiyi de dışarıda aramamak gerektiğini görmüş oluruz. Okumak, bilinç düzeyinizin katmanlarının açılımı için gereklidir. Ancak bu açılım gerçekleştikten sonra okumaya gerek yoktur. Çünkü siz, o bilgileri içsel bilgeliğinizden çekebilirsiniz. Kaldı ki; gelen tüm bilgilerin negatif alemden verildiği düşünüldüğünde, bu bilgilere ne derece rabet edileceği de kuşkuludur. Bilgi sadece zihni besler, zihin de egonun tatmini için çalışır. 

 

Olumsuz düşünce tohumlarının insanın varlığının karakterini belirlenmesinde etken rol oynadığı düşünüldüğünde, her türlü bilginin kişiye zarar verebileceği gerçeğini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Çünkü; siz korku dolu bir düşünce mekanizmasına sahipseniz o gelen bilgiyi kendi menfaatinize, egonuzun tatmini doğrultusunda kullanırsınız. Bu sebeple siz verilen bilginin içeriğinden çok, size ne derece sevgi verdiğine, ne derece kalbinizin attığına bakmalısınız. Eğer kalp atışlarınızda hızlanma ve içinizden evet evet diyorsanız, o zaman o bilgi sizin için faydalıdır. Bununla birlikte, en doğrusu, hiç bir düşünce ile kirletilmemiş, hiç bir insan zihninin olumsuz hükümlerine maruz kalmamış saf bilgiyi, içsel aleminizden ya da bilgi boyutundan çekmek çok daha faydalı olacaktır. 

 

Bilmek, biliş hali içine girmektir gerçek anlamda. O zaman inanç ve şüphe sınırlarınızı yıkmış, tam anlamıyla düşüncede sınırsız bir varlık haline gelmiş olursunuz. Yapmanız gereken öz varlığınıza uyanmak ve 8. çakranızı açarak, göksel alemlerin sınırsız bilgeliğine kapılarınızı açmaktır. O zaman öğrenmek için okumanıza gerek kalmaz. O zaman öğrenci değil, öğreten olursunuz. Her insan potansiyel bilgedir. Yeterki kim olduğunu hatırlasın.


 
Kahin1980

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !