EGO

Ego ile mücadele etmek için geçmiş zamanların bilgeleri, şehvetten, öfkeden, kaygıdan, kıskançlıktan uzak durmak gerektiğini söylemişlerdir. Ancak insan bu hal içine girmeye çalıştığında kendisiyle çelişir ve bu gerçekleşemez. Çünkü bir insana sabırlı ol dediğiniz de eğer o kişi sabırlı birisiyse bunu yapabilir. Aksi takdirde kendisiyle çelişir ve yapamaz.

Ego sabotajcıdır, sürekli zihnin aracılığıyla sana olumsuz düşünceler yansıtır. Ego bizim kişisel şeytanımızdır! Zihin ise, egonun en sadık yardımcısıdır.

Zihin bir tür karadeliktir, ne yaparsan yap, hangi mevkiye ulaşırsan ulaş onu asla tatmin edemezsin.

Ego zihni, zihinde sizi kontrol etmeye çalışır. Size olmadık görüntüler ve düşüncelerle dikkatinizin dağılmasına sebep olur. Çünkü Ego Ân da barınmaz. O gelecek kaygıları ve geçmişin dramlarıyla beslenir.

İnsan olarak egoya ihtiyacın var, o seni hayattaki hedeflerine hırsı da kullanarak ulaşmana destek olur. O senin başarıya ulaşmanda, hep daha fazlasını arzulamanı sağlar. Ancak o senin huzur ve mutluluğa erişmene engel olur.

Her kim ki egodan kurtulduğunu söylüyor bilin ki ya yalan söylüyor ya da egonun ne olduğunu bilmiyor! Egodan kurtulamazsınız çünkü o sizin benliğinizdir. Onu dışlamak kendinizi dışlamaktır. Onu atamazsınız, sadece öz benliğiniz içinde eritebilirsiniz. O zaman da siz bir insan değil, Tanrısal bir varlık haline gelirsiniz!

Öz benliği ile yaşamına yön veren bir kişi olduğunuzda da egodan kurtulduğunuzu söylemezsiniz, eğer bunu dile getiriyorsanız demek ki ego hala devrededir ve o egosuz olduğunu söyleyerek kendisini sergilemektedir!


Kahin1980

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !