Bioenerji

 

Manyetik Enerji Nedir?

 

Manyetik enerji; ruhsal enerjinin fizik maddeye bağlanmasından kaynaklanan psişik kökenli bir fiziksel ışımadır. Bu açıdan bakıldığında, manyetik enerjinin, fiziksel bir enerji olduğu kabul edilebilir.

 

Tüm vücudumuzdan yayılan manyetik bir enerji vardır. İnsan bedeninin bütün yüzeyinden manyetik bir enerjinin çıktığı bugün bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Fakat bedenin bazı bölümlerinden daha kolay ve daha yoğun olarak çıktığı saptanmıştır.

 

             1-Eller, avuç içi ve parmaklar.

             2-Gözler, iki kaşın arası ve beynin üst kısmı.

             3-Göğüs bölgesinin tam ortası.

             4-Dizler ve ayaklar.

 

Manyetik bölgelerin yoğun olarak çıktığı bölgelerin başında eller gelir. Bu sebeple, manyetik enerjinin gönderilmesinde en uygun araçlar ellerdir ve tüm bio enerjistler (manyatizörler) ellerini kullanırlar.

 

Manyetik Enerjinin insanlara Etkileri Nelerdir?

 

- Manyetik etki alanınız genişler

- İnsanlar sizin yanınızda kendilerini rahatlamış ve huzurlu hissederler

- Konuşma kapiliyetiniz artar. Toplum içinde çok daha rahat ve düzgün konuşursunuz.

- Sözlerinize ve size çok rahat güvenirler.

- Hastalıklara yakalanma riskiniz minumum boyutlara iner.

- Çevrenizdeki hastaları manyetik gücünüzle orantılı olarak kısmen ya da tamamen iyileştirebilirsiniz.

 

El Çakraları

 

Avuçlarınızın tam ortasında el çakralarınız bulunur. Koşullara göre etki edici ya da kabul edici olurlar. Bir tedavi sırasında ya da sanatsal bir faaliyette el çakralarınız enerjiyi bedeninizden kanalize eder ve dış dünyaya doğru yönlendirir. Yoğun bir çalışma sırasında ya da meditasyon yaparken elleriniz dışarıdan gelen enerjiyi ve bilgiyi, varlığınıza yönlendirir.

 

El çakraları yedi ana çakra gibi değildir. Bu yüzden daha sık açılıp, kapanırlar. Kendilerine özgü bir renkleri yoktur. El çakraları belirli özellikleri olan bir enerjiyi depolamaktan ziyade enerjiyi ileten kanallar olarak görev yaparlar.

 

El çakralarınız kalp çakranıza bağlıdır; genel durumları size bu dünyada verme, alma ve yaratma konularında nerede durduğunuzu gösterir. 

 

El çakraları özellikle masaj terapistleri ve sezgisel şifacılar tarafından kullanılır. Bu kişiler genellikle el çakralarını nasıl sağlıklı tutmaları gerektiğini bilmezler; el, bilek, dirsek ve omuz sorunları yaşarlar. Çünkü şifacı, elleri aracılığıyla kişinin enerjisini kendi bedenine çeker. Şifacılar bu el çakraları sorununu yaşayan yegane kişiler değillerdir. Temizlikçiler, yönetici sekreterleri, ilkokul öğretmenleri ve her tür psikolojik danışman her türlü sıkıntı enerjisini emmeye meyillidir; temizlik sırasında, yazıları temize çekerken veya insanlara dokunduklarında negatif enerjiye açıktırlar. El çakralarının vakum yaptığının belirtileri, el, kol, omuz, sırt ağrıları ve kalp bölgesinde acıdır.

 

 

İnsanın fiziki bedeni öyle muazzam bir yapıdır ki 1000 yıl kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu biyorobotik yapı içinde bulunan hücrelerin her biri birlik içinde hareket etmek ve büyük patronun istekleri doğrultusunda çalışmak için çaba sarf eden bilinçli zeki yapılardır. Bedende bulunan tüm hücreler 6 ay içinde yenilenir. Böylece siz 6 ay önceki siz değilsinizdir. Bununla birlikte kanserli hücreler, bireyselleşmek isteyen hücrelerdir. Kendi başlarına hareket etmeye kalkarlar ve tüm hücreler birbiriyle bağlantılı olduğundan diğer hücrelerde bu durumdan etkilenebilir. Aynı şekilde aşağıda nasılsa yukarıda da aynı prensip geçerlidir. Bizler de kendi başımıza, muazzam bir varlığın hücreleri gibiyiz. Ve bireyselleşmek isteyenlerimizde, onun bedenindeki kanserli hücrelerdir! Eğer siz birlik bilinciyle yaşıyorsanız, sadece, bu kusursuz planın güzelliğini görürsünüz. 

 

İnsan bedeni kendi enerjisini kendisi ürettir ve yakıtı sudur. Negatif düşünce bombardımanı, kişinin stres dediğimiz duruma girmesine neden olur ki, bu da bedendeki bir çok hücrenin ölmesiyle sonuçlanan bir dizi kimsayal reaksiyonun başlamasına neden olur. Özellikle stres içindeyken, çok fazla düşünmekten dolayı (verileri değerlendirirken) oluşan yoğun enerji beynimizdeki yenilenmeyen hücrelerin ölmesine neden olur. Bu durumda, otomatik savunma sistemi devreye girer ve beyin bedenin herhangi bir yerinde ağrı meydana getirir. Bunun sebepi dikkati dağıtmaktır. Çünkü, farklı bir yere yöneldiğinizde,    -enerji farkındalığı izlediğinden- beyindeki hücreler kurtulmuş olur. Alzemir hastalığına yakalanan kişiler zamanında çok fazla strese girmiş gişilerdir. Bu sebeple kişide unutkanlık ve bunama görülür.

 

İnsan enerji üreten bir yapı olduğundan ( 2 ATP harcar, 40 ATP üretir) bir manyetik alana sahiptir. Bu elektromanyetik alana aura denir. İnsanın hastalanmasının asıl sebebi, manyetik alanın iç-dış dengesinin bozulmasıdır. İnsanın bir iç manyetik alanı olduğu gibi, yaşadığı dünyanın da manyetik alanı vardır. Kişi bir yerde sürekli yaşadığında, iç ve dış manyetik alan dengededir. İç manyetik alanın bozulması, düşük titreşim yayn düşünce frekanslarının kullanılmasıyla stres dediğimiz durumların yaşanması ya da bir kişin bulunduğu yerden çok farklı atmosfer basıncına sahip bir yere gitmesi, bu dengeyi bozar. Ve genellikle baş ağrısı olarak kendini gösterir. Bu sebeple her zaman auramızı koruma altında tutmalıyız. Manyetik alanınızı koruma kalkanı gibi metotlarla korumaya almazsanı, dışsal tesirlere de açıksınızdır. Ancak aura koruması yapmayı bilen, hem görünen hem de görünmeyen tüm negatif enerjilerden, varlıklardan etkilenmez. O kişiye ne büyü değer, ne de nazar. 

 

Manyetik enerjiniz ile kendinizi korumaya aldığınız gibi başkasını da alabilirsiniz, hatta dokunarak ya da uzaktan enerji göndererek şifalandırabilirsiniz. Manyetik enerji ile şifalandırma çalışması yapan bioenerjistler daha çok ellerini kullanırlar. Ancak, bunun dışında gözler, ayaklar, 6. ve 7. çakralardan da enerji gönderimi yapılabilinir. Bu nasıl olur hep birlikte bakalım.

 

Dişil enerji; sevgi enerjisidir ve sevginin merkezi kalptir. Kalbinizde, ana çakra merkezlerinden biri vardır ve rengi yeşildir. Yeşil renk, şifa enerjisi olarak bilinir. Bu enerjiyi kullandığınızda karşınızdaki kişiye ya da kendinize şifa verebilirsiniz. Eliniz ile vermek istiyorsanız, kalbinizde sevgiyi hissetmeli ve onu meditasyonlarla ya da sizi mutlu eden bir şeyi düşünerek kalbinizde çoğaltmalısınız. Daha sonra nefesinizi verirken o enerjinin kalbinizden omzunuza oradan dirseğinize ve oradan da ellerinize aktığını imgelemelisiniz. Bu işlem sırasında avucunuzun içi ısınır. Bu durumdayken kişinin ağrıyan bölgesine ister ellerinizi dokunarak isterseniz 3-5 cm uzaklıktan dokunmadan enerjinizi yine nefesinizi verirken o bölgeye aktığını imgeleyerek gönderirsiniz. Aynı şekilde kalbinizdeki enerjiyi gözünüze çekip ya da kafanıza çekerek o kişiye gönderebilirsiniz. Kafanıza çektiğinizde, uzaktaki kişiye enerji gönderecekseniz, tepe çakradan (kafanızın üstündeki bölgeden) gönderebilirsiniz. Dünyaya enerji göndermek istediğinizde de aynı şekilde kalbvinizdeki enerjiyi ayak tabanlarınıza çekip, dünyanın merkezine gönderidğinizi imgelemelisiniz. Çalışma başlarında ve sonlarında mutlaka ellerinizi yıkayın.

 

 

 

Kahin1980

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !