Başarının Sırrı

 

Düşünce yaratıcı olduğundan ve neye odaklanırsanız onu hayatınızda gerçekleştirdiğinizden; korku dolu bir bilince sahip olduğunuzda, kendinize korku dolu bir dünya yaratırsınız. Bu yüzden ‘korktuğum başıma geldi’ gibi sözleri sık sık duyarız. Ancak işin sırrı, korkmadığınız, aksine arzu ettiğiniz hayallerinizin de hayatınızda gerçekleşebileceğidir. Çünkü neye odaklanır ve inanırsanız onu yaşarsınız. Bu sebeple siz, hayallerinizin peşinden gidip, o hayalleri hayatınızın hedefleri haline getirerek ve bunları gerçekleştirmek için neler yapacağınızı tespit ederek harekete geçerseniz, o hayallerinize ulaşabilirsiniz. Yeter ki pes etmeyin, zihninizin ve çevrenizdeki insanların olumsuz sözlerine kanmayın.
 
Hayatınızın sorumlusu siz misiniz yoksa hayatınızı sizin için başkaları mı yaratıyor? Kim olduğunuza uyanıp, içinizdeki gücü açığa çıkarttığınızda, endişeleriniz ve korkularınız uçup gidecektir. İçinde bulunduğunuz toplum korku dolu bir bilince sahiptir. Korkularınızı bırakmak için, kendi değerinizi -aileniz ve çevreniz ne derse desin- açığa çıkartmalısınız. Kendi değerinizi açığa çıkartmak için de kendinize güvenmeli ve inanmalısınız! Öz güveniniz arttığında, o korkularında sadece illüzyon olduğunu göreceksiniz.
 
İnsanlar, özellikle gelecek kaygısından dolayı, hayallerinin peşini bırakıp, elindekiyle yetinerek buna da şükür diyip, pes etmektedirler. Ancak bütünsel zenginliğe ulaşmış kişileri incelediğimizde onların asla pes etmediklerini, tüm zorluklara rağmen, bunların üstesinden gelmeyi başardıklarını görüyoruz. Bu kişilerden biri Antony Robins’tir. Kendisi New York’a taşındığında 37 metre karelik bir evde yaşıyordu. Bulaşıklarını küvette yıkıyordu. Şu an kendisine ait bir adası var ve ailesiyle birlikte bir şatoda yaşıyor. Bir diğer kişi Rambo olarak bildiğimiz Silvester sitallone’dir. Kendisi yazmış olduğu senaryoda baş rol oynamak istemiştir. Tüm girişimlerine ragmen kabul edilmemiş, ancak yılmamış ve her yere en az 10 kere müracaat etmiştir. En sonunda bir flim şirketi, bu teklifini kabul eder ve o filimde yıldızı parlar. Şu an kendisi dünyaca bilinen ünlü bir aktördür. Bu zenginliğe ulaşmış kişilerden biri de Waltter Disney’dir. Basit bir animatör iken, hayallerinin peşinden gitmiş ve şu an Walt Disney Prodiction adlı şirketi yıllık 30 milyar dolar gelir getiren bir medya devi haline gelmiştir. Bu kişilerin, böylesi zenginliğe, üne ve başarıya ulaşmalarının sebebi, onlara sunulanla yetinmemeleri ve hayallerinin peşinden gitmeleridir. Bunun için onlara gerekli olan motivasyon buna inanmaları ve hayatlarında riske girecek cesarete sahibi olmalarıydı.
 
Başarısızlık yoktur sadece geri bildirim vardır. Eğer siz de bu sözü kendinize ilke edinirseniz ve risk alacak cesarete sahipseniz, sizde bir gün o bütünsel zenginliğe ulaşmış kişilerden biri olacaksınız. Nba tarihinin gelmiş geçmiş en iyi basketbolcularından Mickey Jordan’a sormuşlar; ‘bu başarıya nasıl ulaştın’ diye. Kendisi demiş ki; ”tüm kariyerim boyunca 6000 şut kaçırdım, arkadaşlarım bana güvendi ve maç kazandıracak son şutları bana attırdılar ancak tam 25 tane şutu isabet ettiremedim. Başarımı isabet ettiremediğim şutlara borçluyum. Çünkü, bu beni kamçıladı.’ Elektriği bulan Edison, ampülü icad ederken 1000 denemesinde başarısızlığa ulaştı ve 1001. denemesinde bunu gerçekleştirdi. Kendisine, ‘ampülü icad etmeyi 1000 kere denedin ve bunu başaramadın’ dendiğinde, o, ‘ampül bulamamanın 1000 farklı yolunu keşfettim’ dedi. Başarısızlık bir kimlik değildir, başarısızlık sadece bir deneyimdir ve size tecrübe katar.
 
İnsanlar, hayalleriyle gerçeğini yaratmaktadır. Gerçek dediğimiz bu dünyada istediğimiz her şeye sahip olma gücüne sahibiz. Bunun için ihtiyacımız olan şey, saf istek ve saf inanç. İsteğinizin arkasında daima durur ve kararınızı değiştirmezseniz ve bu hayalinizin bir gün mutlaka gerçekleşeceğine olan inancınızı korursanız, o istediğiniz her ne ise ona sahip olursunuz. Bunu Antony robins, Silverster sitallone ve Walt disney gerçekleştirmiştir. Onların sizden ne farkı var? Fark, daha fazla ısrar etmeleri, daha fazla çalışmaları ve daha fazla eyleme geçmeleri idi. Bir insan bir şeye ulaşmışsa herkes ulaşabilir. Yapmanız gereken tek şey, bu ilkeleri kendinize modellemeniz ve harekete geçmeniz.
 
 
Kahin1980

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !